Akülü Sandalyenin Aküleri Nasıl Olmalıdır?

Akülerin ömrü ne kadardır?
Aküler ömrü kullanıma göre ve akülerin markalarına göre değişebilir. Boşalıp tekrar şarj oldukça içindeki kurşun plakalar erir. Boş kalan aküler daha hızlı ölür. Doğru kullanıldığında ortalama olarak bir yıldan daha uzun kullanılabilir.Fakat sağlıklı bir kullanım ve performans için akülerin her 2 yılda bir değişmesi  gerekir.

Aracımda hangi aküleri kullanabilirim?
Akülü tekerlekli sandalye ile ilgili standartlar akülerin kuru-tip bakımsız olmasını zorunludur.Bu aküler piyasada jel akü yani kuru tip bakım gerektirmeyen boşalıp tekrar şarj olmaya müsait tipteki akülerdir. Ayrıca kumanda ve şarj aleti gibi diğer elektronik devreler kuru tip aküye göre tasarlanmıştır.

Akülerim eskisinden daha hızlı şarj olup daha hızlı boşalıyor bu neden kaynaklanıyor?
Akülerinizin ömrü bitmeye başlamıştır. Akünün içindeki kurşun plakalar ve akünün kimyası kullanıldıkça eskimiş ve şarj tutamaz duruma geldiklerinde akülerin değiştirilmesi gerekmektedir.

Akülerin raf ömrü ne demektir?
Akü  alacaksanız, akülerinizin kullanım koşullarına uygun olduğundan ve taze aküler olduğundan emin olunuz. Akünün raf ömrü demek üretim andan itibaren satıldığı yani kullanılmaya başladığı zaman dilimidir sağlıklı bir kullanım için akünün 6  da kullanılmaya başlaması gerekmektedir.  Akülerin genelde uzak doğuda üretildiğini ve yaklaşık 3 ayda yurda girdiğini varsayarsak  akücüye de 1 ay içinde ulaşırsa demek ki en fazla iki ay içinde akünün satın alınması gerekmektedir.

Call Now Button